Довідкові служби Карта міста Схема руху транспорту Розклад руху пасажирських поїздів приміського сполучення Розклад руху міжміських поїздів Міська Рада Обласна Рада Львівська обласна державна адміністрація Прокуратура Управління юстицій Поліція Податкова Управління Безпеки Дорожнього Руху Львівобленерго ЛьвівГаз МНС України у Львівській області Освітній портал Львівщини ЛьвівТеплоЕнерго Державна міграційна служба

Львівське пиво

Львівське пиво

Повідомлення Наш Львів » 03 травня 2015, 17:00

1715 - 2015
300 років львівському пиву


Зображення

Львів'яни історію своєї пивоварні нерозривно пов'язують насамперед з Робертом Домсом, хоч і до нього вона працювала майже 150 років, але підприємливий німець зумів налагодити виробництво хмільного напою так, що у старовинному місті Лева не залишилося жодного конкурента.

Для Роберта Домса броварня не була бізнесовою справою. Він і без неї був досить таки багатою людиною. Нафтові свердловини давали такий прибуток, що іншим навіть і не снилося, але пан Домс дуже любив пиво. Кажуть, що кожного ранку він особисто дегустував свіжозварений напій із <nobr>10-літрової</nobr> гальби і після цього давав добро на масове його споживання. Те, що Роберт Домс був знаним і порядним підприємцем Австро-Угорщини свідчить такий факт: він виграв тендер на поставку озокериту для ізоляції кабелю зв'язку між Європою та Америкою. Ну, а тепер уявіть собі, які це великі гроші. Тож не дивно, що він був меценатом і благодійником. Під патронатом Роберта Домса у Львові відкрили притулок для митців та літераторів. Він очолював місцеву торгово-промислову палату.

З іменем великого Львівського броваря та його сина Роберта Домса молодшого пов'язано чимало легенд. Найцікавіша з них відноситься до Роберта Домса молодшого. Вона свідчить, що молодий спадкоємець пивоварні, за прикладом знаменитого батька, щоранку починав з кухля свіжого пива, який приносила йому ще до сніданку служниця на ім'я Зося. Дегустація пива з власної пивоварні була важливим ранковим ритуалом, як для відповідального виробника, небайдужого до якості свого товару, так і для справжнього поціновувала пива, яким був Домс молодший. Разом із любов'ю до пивної культури Роберту від батька дісталося і добре серце, яке він віддав своїй таємничій служниці. Кажуть, що його жага до пригод та подорожей додали любові ще більшого запалу. За легендою, не в змозі боротися з сильним почуттям, Роберт Домс поїхав з Зосею до Швейцарії. Так молодий Домс став героєм самої романтичної легенди міста Львова.

Шириться легенда, що Роберт Домс хотів увіковічнити процес пивоваріння в розписаній панорамі на одній із стін броварні. У 19-му столітті — не вдалося. Нащадки 21-го здійснили найбільший в Україні живопис на фасаді розміром 220 метрів квадратних — ще один штрих до цікавої і неповторної історії Львівської пивоварні.

Світлана Веселовська, керівник відділу комунікацій компанії «Карлсберг-Україна»: «Існує така легенда, що Роберт Домс хотів розмалювати одну із стін Львівської пивоварні і показати там процес пивоваріння. Вирішили втілити в життя задумку Роберта Домса».

Роберт Домс присвятив своє життя Львову та пиву. Минуло майже 200 років, а його не забувають у старовинному місті. Він прийшов сюди, щоби творити його історію і залишився тут навічно.

galtv.if.uа
Аватар користувача
Наш Львів
Модератор
 
Повідомлення: 685
З нами з: 22 травня 2012, 21:53
Звідки: Львів
Facebook Twitter Skype Me™!

Повернутись до Різне про Наш Львів

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Якщо Ви помітили неправдиву інформацію, то зв’яжіться з нами для видалення помилки. Ми не несемо відповідальності за неправдиву інформацію, розміщену користувачами.
cron