Довідкові служби Карта міста Схема руху транспорту Розклад руху пасажирських поїздів приміського сполучення Розклад руху міжміських поїздів Міська Рада Обласна Рада Львівська обласна державна адміністрація Прокуратура Управління юстицій Поліція Податкова Управління Безпеки Дорожнього Руху Львівобленерго ЛьвівГаз МНС України у Львівській області Освітній портал Львівщини ЛьвівТеплоЕнерго Державна міграційна служба

Церква святої Анни (вул.Городоцька,32)

Церква святої Анни (вул.Городоцька,32)

Повідомлення KVV » 13 лютого 2013, 14:29

Українська греко-католицька церква
Церква святої Анни

Зображення
Церква_святої_Анни.jpg
Lviv_oldP (64) copy.jpg
grav.k.Anna.jpg
1870.JPG


На перехресті вулиць Городоцької та Т. Шевченка древнього міста Львова розташований храм Св. Анни. З давніх часів він був найвизначнішою спорудою цієї околиці. У XVIII ст. святиня стає щей загальновідомим місцем паломництва. Прочани з усієї Галичини приходили сюди, щоб просити помочі та заступництва перед Чудотворною Іконою Матері Божої.

Історія святині починається із трагічних подій 1495 року. Того року кравецькі підмайстри м. Львова, не бажаючи більше зносити важкі умови праці, вирішили вночі втекти з міста. Однак міська сторожа наздогнала втікачів неподалік Краківського передмістя. Зав’язалась бійка, у ході якої кілька підмайстрів було вбито. На місці кривавих подій товариші загиблих насипали могилу та встановили хрест.

У 1507 р. на місці трагічних подій зусиллями кравецького цеху було зведено невеликий костел. Святиню було освячено в честь святої Анни. Проте
У 1509 р. під час набігу волохів, очолюваного молдавським господарем Богданом ІІІ, дерев’яний костел згорів. Святиню відбудовано у 1599 році. Цього разу костел було зведено із каменю і дерева. Проте, у 1648 р., під час облоги Львова козаками, храм було знищено знову. Новий муровний костел Св. Анни повстав у 1673 році. Після часткової перебудови у 1730 р. храм набув сучасного баркового вигляду.
У 1641 р. за згодою польського короля Владислава ІV до Львова прибули августинці, які спершу осіли поза міськими мурами, на т.зв. Галицькому передмісті. Проте вже у 1671 р., за благословенням архиєпископа Войцека Корицінського та за сприянням короля і влади міста, августинцям передано костел Св. Анни. У скорому часі поряд з храмом повстає їх монастир. Станом на 1772 рік у монастирі перебуло сім отців і двоє братів.
На початку XVIII ст. ікона Матері Божої з дитям Ісусом, що знаходилась у храмі, стає відома як чудотворна. Саме перед нею у 1710 році міщани заносили свої молитви і просили у Богородиці відвернути від міста пошесть важкої недуги. Їх молитви були вислухані.
У 1783 р. в рамках т.зв. „йосифінської касати” орден августинців був ліквідований, костел отримав статус філіального, а приміщення монастиря було пристосовано під школу. Лише у 1820 році костел став парафіяльним.
У 1824 і 1863 рр. храм було реставровано. Тоді ж була добудована дзвіниця храму.
У 1810 році на роздоріжжі перед костелом була поставлена фігура Св. Яна Непомука, патрона мандрівників та подорожніх. Після ІІ світової війни фігура зникла.
У радянські часи у костелі були розташовані Каси попереднього продажу залізничних квитків, а згодом тут відкрили комісійний меблевий магазин.
У 1991 році храм Св. Анни передено громаді Української Греко-Католицької Церкви.

Адреса: 79000 Львів, вул., Городоцька, 32
Телефон: 0322 333 172
Web: http://sv-anna.at.ua/
Аватар користувача
KVV
Модератор
 
Повідомлення: 171
З нами з: 04 червня 2012, 20:50
Skype Me™!

Re: Храм святої Анни (вул.Городоцька,32)

Повідомлення KVV » 13 лютого 2013, 14:37

IMG_7171.jpg

Розпорядок Богослужінь

У БУДНІ
7:30 - СЛУЖБА БОЖА ЗА ПОМЕРЛИХ
9:00 - СЛУЖБА БОЖА ЗА ЗДОРОВ`Я
18:00 - СЛУЖБА БОЖА ЗА ЗДОРОВ`Я

У СУБОТУ
7:30 - СЛУЖБА БОЖА ЗА ПОМЕРЛИХ
9:00 - СЛУЖБА БОЖА ЗА ЗДОРОВ`Я
18:00 - ВЕЛИКА ВЕЧІРНЯ

НЕДІЛЯ
7:30 - СЛУЖБА БОЖА ЗА ЗДОРОВ`Я
9:00 - СЛУЖБА БОЖА ЗА ЗДОРОВ`Я
10:30 - СЛУЖБА БОЖА В НАМІРЕННІ ПАРАФІЇ
12:00 - СЛУЖБА БОЖА ЗА ЗДОРОВ`Я
13:30 - СЛУЖБА БОЖА ЗА ЗДОРОВ`Я
19:00 - СЛУЖБА БОЖА ЗА ЗДОРОВ`Я

У СВЯТА
7:30 - СЛУЖБА БОЖА ЗА ЗДОРОВ`Я
9:00 - СЛУЖБА БОЖА ЗА ЗДОРОВ`Я
10:30 - СЛУЖБА БОЖА В НАМІРЕННІ ПАРАФІЇ
12:00 - СЛУЖБА БОЖА ЗА ЗДОРОВ`Я
18:00 - СЛУЖБА БОЖА ЗА ЗДОРОВ`Я
Аватар користувача
KVV
Модератор
 
Повідомлення: 171
З нами з: 04 червня 2012, 20:50
Skype Me™!

Re: Церква святої Анни (вул.Городоцька,32)

Повідомлення Наш Львів » 22 січня 2016, 21:22

Зображення
Аватар користувача
Наш Львів
Модератор
 
Повідомлення: 685
З нами з: 22 травня 2012, 21:53
Звідки: Львів
Facebook Twitter Skype Me™!

Re: Церква святої Анни (вул.Городоцька,32)

Повідомлення KVV » 28 червня 2019, 12:40

Львів 30 червня 1941 року. Збіг вулиць Янівської ,Казимирівської і Городецької. Вояки 1-шої гірськопіхотної дивізії, більш знаної як ”Едельвейс” вступили у місто.

Львів 30 червня 1941 року.jpg
Аватар користувача
KVV
Модератор
 
Повідомлення: 171
З нами з: 04 червня 2012, 20:50
Skype Me™!


Повернутись до Духовне життя

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Якщо Ви помітили неправдиву інформацію, то зв’яжіться з нами для видалення помилки. Ми не несемо відповідальності за неправдиву інформацію, розміщену користувачами.
cron