Довідкові служби Карта міста Схема руху транспорту Розклад руху пасажирських поїздів приміського сполучення Розклад руху міжміських поїздів Міська Рада Обласна Рада Львівська обласна державна адміністрація Прокуратура Управління юстицій Поліція Податкова Управління Безпеки Дорожнього Руху Львівобленерго ЛьвівГаз МНС України у Львівській області Освітній портал Львівщини ЛьвівТеплоЕнерго Державна міграційна служба

Парк Культури ім. Б. Хмельницького

Парк Культури ім. Б. Хмельницького

Повідомлення Наш Львів » 20 червня 2013, 21:44

DSC00043.JPG
DSC00051.JPG

Природоохоронний Фонд України
Львівський Центральний Парк Культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького

DSC00042.JPG
DSC00002.JPG
DSC00024.JPG
DSC00121.JPG

DSC00093.JPG
DSC00054.JPG
DSC00115.JPG
DSC00060.JPG


Про Парк
Парк культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького — пам'ятник садово-паркового мистецтва місцевого значення (з 1984 р.). Загальна площа парку 26 га.
      У XIX столітті в районі нинішнього парку культури знаходився Пелчинській ставок, що живиться струмком, що стікає з Вулецких горбів. Тут гуляла міська знати, була купальня, а взимку каток.
      До початку XX століття Пелчинській ставок пересохнув, і до часу закладки парку на його місці була пустка.
      Парк культури був закладений в радянський період, в 1951 році. У партерній частині парку були побудовані фонтани і арки над входом, а центральна алея піднімалася вгору до побудованого пізніше Монумента Слави. Міський парк культури і відпочинку став основним місцем проведення більшості міських свят. Робота парку високо оцінюється на рівні області за високий рівень безпеки обслуговування громадян.
       Основним завданням парку культури і відпочинку є організація вільного часу, активного відпочинку і розваг, задоволення культурних запитів різних груп населення, створення умов для відновлення фізичних, духовних сил, спілкування людей у сфері дозвілля, розвиток художньої і технічної творчості, виховання екологічної культури.
       Колектив парку постійно працює над поліпшенням умов відпочинку відвідувачів, удосконалює і різноманітить форми культурно-масової роботи.
       До послуг відвідувачів: різноманітні атракціони, прокат дитячих машинок, картингу, атракціони малих форм, тенісний корт, а також кафе.
       На території парку розташований пам'ятник ім. Б.Хмельницкого. Можна посидіти на лавках, прогулятися. Вельми популярне місце відпочинку львів'ян . Протягом року головний парк відвідують до п'яти мільйонів чоловік. Тут створені всі умови для розваги і відпочинку. У парку є атракціони, дитячі майданчики, алеї для пішохідних прогулянок і інші місця відпочинку.


Історія
У XIX столітті в районі нинішнього входу у парк культури знаходився Пелганський став, що живився потічком, що стікав з Вулецких пагорбів. Витікаючи з Пелчинського ставу потічок через Панєнський ставок впадав в річку Сороку. На Пелчинському ставі було споруджено в стилі ампір будівлю військової купальні. Тут гуляла міська знать, а взимку влаштовували ковзанку.
     14 вересня 1845 року на ставку відбулося грандіозне благодійне шоу на користь потерпілих від повені Полтви. До початку XX століття Пелчинський став пересох, в 1921 році його остаточно засипали, проклавши вулицю Пелчинську (нинішню Вітовського).
     На місці нинішнього критого басейну «Динамо» від початку XX століття взимку функціонувала найбільша у Львові публічна ковзанка Львівського Ковзанярського Товариства з електричним освітленням, а влітку — тенісні корти. Звідси, від тенісних кортів, вгору до Кадетської школи тягнувся невеличкий (10 га) Пелчинський парк, який займав фактично ту частину нинішнього парку, що знаходиться між центральною алеєю та вул. Гвардійською. У верхній частині парку від вул Гвардійської вздовж вул. Стрийської до вул. Лижвярської тягнувся вже у 20-х роках XX століття сильно занедбаний Стрийський цвинтар, який було остаточно ліквідовано в процесі розбудови парку культури. В долині, з боку вул. Зарицьких містилися занедбані копальні глини.

Проекти парку культури і відпочинку у Львові
З включенням Західної України до складу СРСР нова влада поставила задачу про «трансформування існуючого середовища міста Львова в радянське за формою». Одною з ознак «несоціалістичності» Львова була відсутність парку культури і відпочинку трудящих радянського зразка. Взірцем таких парків був парк культури і відпочинку ім. М. Горького у Москві.
     У Львові ще 1940 року після довгих дебатів було прийнято рішення про розміщення парку культури і відпочинку в парку Погулянка. Під парк планувалося відвести територію площею 100 га. В парку передбачалося розміщення музичної раковини, танцювального майданчику, тиру для малокаліберної зброї на 50 стрілецьких позицій, літнього театру на 5000 місць, ресторану на 100 місць та числених фонтанів. Проект не було реалізовано через початок радянсько-німецької війни 1941—1945 року.
     Післявоєнний Генеральний план реконструкції Львова (1946 року) передбачав створення парку культури на Погулянці, однак архітектори Г.Швецько-Вінецький та С.Соколов підготували і відстояли пропозицію про створення парку культури на нинішньому місці — між вулицями Стрийською та Вітовського.
     Згідно з цією пропозицією планувався і був створений бароковий парк площею 25га.

Закладка та розбудова парку
     Парк культури був закладений в радянський період, в 1951 році, будівельно впорядкувальні роботи тривали до 1959 року. Парк мав два парадних входи, які прикрашалися колонадами корінфського ордеру (автор — архітектор Г.Швецько-Вінецький). Перший вхід знаходиться у нижній частині парку (з боку вул. Вітовського) від нього центральна алея піднімається вгору до побудованого пізніше Монументу Слави. Другий парадний вхід був розташований на розі вул. Стрийської та Гвардійської (знесений при будові монументу Слави).
     Центральна алея парку довжиною понад 800м є головною віссю паркового комплексу. На цій осі були терасно розташовані клумби, фонтани, партерна зелень та пішохідні доріжки, що провадили до об'єктів розташованих по обидва боки головної алеї. У верхній третині алеї була площа з масивними скульптурами Леніна і Сталіна.
     До 1965 року у верхній частині парку ліворуч від центральної алеї функціонувала сільськогосподарська виставка (виставка досягнень народного господарства Львівщини), територія якої була забудована дерев'яними павільйонами районів та галузей промисловості (архітектори — А. Д. Консулов, І. Базарник, М. Б. Консулова, П. Копт). Праворуч від осі знаходився літній Зелений театр на 6000 місць (архітектори — А. Консулов та Г. Швецько-Вінецький) — у 1960 — 1970-х роках місце проведення наймасовіших естрадних концертів і найбільша концертна споруда Львова. Цікавим об'єктом був ресторан (нині не існує), розташований на круглій площадці на пагорбі ліворуч від центральної алеї у перший (нижній) її третині. Цікаве поєднання бетонних і дерев'яних елементів конструкції, а також незвична будова (кухня в центрі кола і столики по періметру на відкритій терасі) зробили його дуже популярним (народна назва — «Барабан»), Далі, за рестораном розташований стадіон «Юність» на 5 тисячі глядачів (знищений вандалами в роки незалежності). Праворуч від нижнього парадного входу був кінотеатр «Дружба» (на сьогодні недіючий, лишилася тільки будівля), побудований за типовим проектом (прив'язка до місцевості — архітектор С. Соколов) характерним для архітектури епохи соцреалізму.
     Таким чином до кінця 1959 року був створений найбільший у Львові об'єкт ландшафтної архітектури епохи сталінізму.
     В подальші роки інфраструктура парку була суттєво перебудована. У парку були влаштовані атракціони (в тому числі оглядовий «Чортове колесо», з якого відкривається панорама міста), концертно-розважальний центр «Романтик» (1979, архітектори М. Ткач і В. Блюсюк), літня естрада, два ресторани, було розпочато будівництво Музею військ Прикарпатського Військового округу
У 1970-х роках на місці мальовничого газону перед входом до парку з вул. Вітовського побудовано фонтани.

Сучасний стан
     Станом на 2009 рік від первинної сталінської версії парку залишилися лише два архітектурних об'єкти: колонада центрального входу та будівля кінотеатру «Дружба». Тим не менше цей парковий комплекс вважається прикладом вдалого пристосування архітектурних об'єктів до специфіки ландшафту і вдалого використання історизму в архітектурі.
     Парк продовжує залишатися одним з найбільш упорядкованих в місті. Щорічно в жовтні тут відбуваються виставки-звіти аграріїв Львівщини «Золота Осінь».
     У рамках підготовки до європейського чемпіонату з футболу 2012 року, стадіон «Юність» повинен бути реконструйований, щоб дати можливість тренуватися командам -учасницям.

DSC00199.JPG

Львів, вул.Болгарська, 4
Тел: (032) 260-15-78, (032) 238-85-58
Web: http://www.centralpark.lviv.ua

Зображення
Аватар користувача
Наш Львів
Модератор
 
Повідомлення: 693
З нами з: 22 травня 2012, 21:53
Звідки: Львів
Facebook Twitter Skype Me™!

Re: Парк Культури ім. Б. Хмельницького

Повідомлення Львівські Пірати » 07 липня 2013, 11:09

1040775_588795461165527_1774493683_o.jpg
Парк Культури 80-ті
24.jpg
65.jpg
1953-1955.jpg
Колишній кінотеатр Дружба.jpg
Кінотеатр „Дружба” в Парку культури.jpg
Львів 1971 рік..jpg
1952.jpg
ПК.jpg
Аватар користувача
Львівські Пірати
 
Повідомлення: 11
З нами з: 28 січня 2013, 23:45
Звідки: Львів
Facebook

Re: Парк Культури ім. Б. Хмельницького

Повідомлення KVV » 11 травня 2014, 00:31

DSC00029.JPG
DSC00018.JPG
DSC00047.JPG
DSC00046.JPG
DSC00048.JPG
DSC00039.JPG
DSC00067.JPG
DSC00066.JPG
DSC00067.JPG
DSC00126.JPG
Аватар користувача
KVV
Модератор
 
Повідомлення: 175
З нами з: 04 червня 2012, 20:50
Skype Me™!

Re: Парк Культури ім. Б. Хмельницького

Повідомлення Наш Львів » 01 червня 2014, 13:36

DSC00045.JPG

31 травня, львівські байкери відсвяткували десяту річницю свого клубу «Huligan MFC» у Парку Культури імені Богдана Хмельницького.

Клуб з нагоди свого ювілею влаштував у місті справжній триденний фестиваль екстриму. Попри негоду, іноді навіть ризикуючи власним здоров’ям, професійні каскадери продемонстрували львів’янам карколомні екстремальні трюки на мотоциклах та велосипедах. Більше двохсот байкерів із України та з-за кордону зібрались на річницю клубу. Українських «хуліганів» приїхали підтримати і польські шанувальники «двоколісних коней».

DSC00029.JPG
DSC00018.JPG
DSC00052.JPG
DSC00055.JPG

DSC00120.JPG
DSC00108.JPG
DSC00110.JPG
DSC00095.JPG

DSC00067.JPG
DSC00101 (1).JPG
DSC00129.JPG
DSC00134.JPG
Аватар користувача
Наш Львів
Модератор
 
Повідомлення: 693
З нами з: 22 травня 2012, 21:53
Звідки: Львів
Facebook Twitter Skype Me™!

Re: Парк Культури ім. Б. Хмельницького

Повідомлення Наш Львів » 09 серпня 2014, 23:53

DSC00019.JPG
DSC00012.JPG
DSC00032 (1).JPG


По вихідних у парку Культури показують кіно. Початок в 21:00
Не забудьте для зручності взяти каремат та засіб від комарів.
Аватар користувача
Наш Львів
Модератор
 
Повідомлення: 693
З нами з: 22 травня 2012, 21:53
Звідки: Львів
Facebook Twitter Skype Me™!

Re: Парк Культури ім. Б. Хмельницького

Повідомлення Наш Львів » 30 серпня 2014, 23:22

DSC00072 (1).JPG

Вже стало традицією, що в парку ім. Б. Хмельницького, проходить найяскравіший фестиваль фарб - Holi Fest, який в невтримних барвистих веселощах , об'єднав всю Україну!

DSC00037 (1).JPG
DSC00046 (1).JPG
DSC00049 (1).JPG
DSC00057 (1).JPG

DSC00043 (1).JPG
DSC00074 (1).JPG
DSC00036.JPG
DSC00102 (1).JPG

DSC00176.JPG
DSC00078.JPG
DSC00030.JPG
DSC00041.JPG

DSC00022.JPG
DSC00016.JPG
DSC00023.JPG
DSC00018.JPG

Так , 30 серпня 2014 року відбувся ІІ Фестиваль фарб Holi Fest , який одночасно проходив в 3-х містах: Дніпропетровськ, Львів, Харків.

Під час фестивалю проходили танцювальні флешмоби та масові ігри, інтерактивні конкурси із призами у вигляді фарб різних кольорів, а поміж конкурсами виступали музичні та танцювальні гурти із різних міст.

А о 19.00 відбувся барвистий колективний феєрверк за участю всіх присутніх гостей, які кидали один в одного фарбами, обнімалися і раділи, один одному.
Головною метою проведення даного фестивалю був збір коштів для допомоги нашим військовим,які знаходяться в зоні АТО.

DSC00101.JPG

Також паралельно Холі фесту у парку відбувалося Свято Кавуна.

DSC00151.JPG
DSC00161.JPG
DSC00131.JPG
DSC00144.JPG

Тут також було весело – гості мали можливість прийняти участь у кавунових конкурсах, посмакувати ласощами із кавунів, а також могли прийняти участь у майстер-класі з карвінгу на кавунах.
Аватар користувача
Наш Львів
Модератор
 
Повідомлення: 693
З нами з: 22 травня 2012, 21:53
Звідки: Львів
Facebook Twitter Skype Me™!

Re: Парк Культури ім. Б. Хмельницького

Повідомлення KVV » 31 серпня 2014, 19:17

Зображення
Аватар користувача
KVV
Модератор
 
Повідомлення: 175
З нами з: 04 червня 2012, 20:50
Skype Me™!

Re: Парк Культури ім. Б. Хмельницького

Повідомлення Наш Львів » 07 вересня 2014, 17:14

Адміністрація парку культури ім. Б. Хмельницького кожних вихідних проводить різноманітні розважально-пізнавальні заходи для дітей та мешканців Львова.

DSC00174.JPG
DSC00178.JPG
DSC00163.JPG
DSC00165.JPG
Аватар користувача
Наш Львів
Модератор
 
Повідомлення: 693
З нами з: 22 травня 2012, 21:53
Звідки: Львів
Facebook Twitter Skype Me™!

Re: Парк Культури ім. Б. Хмельницького

Повідомлення KVV » 29 грудня 2014, 19:42

Зимовий парк. :)

Зображення
DSC00055.JPG
DSC00046.JPG
DSC00047.JPG
DSC00038 (1).JPG
Аватар користувача
KVV
Модератор
 
Повідомлення: 175
З нами з: 04 червня 2012, 20:50
Skype Me™!

Re: Парк Культури ім. Б. Хмельницького

Повідомлення Наш Львів » 18 травня 2015, 13:54

Дитячій майданчик "Маленька Скандинавія"

Це перша смуга перешкод в Україні для дітей від 3 років. Мотузковий парк складається з 14 етапів та 2 зіплайнів. На території майданчику також облаштований батут, гамаки та гойдалки. Нова дитяча атракція розташована в районі центральної алеї парку посередині. Ідея такої дитячої атракції запозичена з Польщі, а матеріали закупили у Німеччині та Швеції. Кожен етап майданчику унікальний – від зустрічі з божими коровками та летючими мишами, пролізання через бочки і до спуску на зіплайні.

Зображення
DSC00016.JPG
DSC00017.JPG
DSC00019.JPG


Правила техніки безпеки під час перебування в дитячому майданчику "Маленька Скандинавія"
1. Вхід на територію майданчика можливий при наявності білету-штрих коду.
2. Білет дійсний протягом дня і діє тільки 1 раз на вхід без обмеження часу, але більше ніж до 21:00.
3. Вікові обмеження по проходженню етапів: мінімальний вік від 3 років - максимальний до 14 років.
4. Забороняється заходити на етапи дітям молодше 3 років.
5. Під час проходження траси необхідно зберігати спокій, не стрибати на трасі, не перелазити через огорожу, не заважати іншим учасникам Забороняється влазити на страховочні сітки, вилазити з дерев'яних будинків.
6. Перед входом на етапи потрібно звільнити кішені від предметів і зняти біжутерію.
7. Забороняється бігати по етапах. Етапи необхідно проходити спокійно, розсудливо.
8. Забороняється користуватися мобільними телефонами, їсти, пити на етапах парку.
9. Забороняється штовхати інших відвідувачів парку, проповзати по них.
10. Забороняється вносити, а також розпивати на території майданчика спиртні напої і палити.
11. Трасу необхідно проходити в одному напрямку від першого етапу до останнього.
12. Забороняється підніматися по спускам гірок.
13. На площадках сходу треба бути обережним і триматися за поручні.
14. Якщо клієнт не буде дотримуватися правил безпеки або зауважень персоналу парку, йому загрожує небезпека і травмування за які адміністрація не несе відповідальності.
15. Вхід з тваринами заборонено.
16. Бігати під будиночками та етапами заборонено.
17. На батуті одночасно може бути тільки дві особи.
18. Батьки несуть відповідальність за своїх дітей. Заборонено залишати дітей без догляду.
19. На етапі "Спуск" №4 не більше 3 осіб.

Вартість квитків у будні дні складе 20 гривень, а у вихідні — 30 гривень.

Телефон:+38 (032) 260-15-78, +38 (096) 20-37-257
Аватар користувача
Наш Львів
Модератор
 
Повідомлення: 693
З нами з: 22 травня 2012, 21:53
Звідки: Львів
Facebook Twitter Skype Me™!

Далі

Повернутись до Різне

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Якщо Ви помітили неправдиву інформацію, то зв’яжіться з нами для видалення помилки. Ми не несемо відповідальності за неправдиву інформацію, розміщену користувачами.
cron