Довідкові служби Карта міста Схема руху транспорту Розклад руху пасажирських поїздів приміського сполучення Розклад руху міжміських поїздів Міська Рада Обласна Рада Львівська обласна державна адміністрація Прокуратура Управління юстицій Поліція Податкова Управління Безпеки Дорожнього Руху Львівобленерго ЛьвівГаз МНС України у Львівській області Освітній портал Львівщини ЛьвівТеплоЕнерго Державна міграційна служба

Церква Євангельських Християн-Баптистів (Вул.Зелена, 11-Б)

Церква Євангельських Християн-Баптистів (Вул.Зелена, 11-Б)

Повідомлення Наш Львів » 20 жовтня 2013, 20:48

Центральна Церква Євангельських Християн-Баптистів

DSC00002.jpg
DSC00014.jpg

DSC00003.jpg
DSC00005.jpg
DSC00006.jpg
DSC00007.jpg

Історія громади

Львів в міжвоєнні часи був третім за значимістю містом Польщі і на той час визнаний за столицю Галичини. Населення – польсько-українське.

Значну роль у заснуванні баптистської громади Львова відіграв Іван Петраш. Уже в 1908 році він в районі Катовіц був місіонером серед поляків. На межі 1920-1921 р. він прибув у Львів. Перед цим до Львова з Америки повернулась Юлія Савич, яка уже була баптисткою. У її квартирі за адресою вул. Колійова, 44 (Болонна) розпочались зібрання. До них приєднався Іван Гелевич, який увірував у 1917р. в Радехівському районі, а також сестра Г. Яцишина.

В 1922р. уже було 5 охрещених членів і серед них майбутня місіонерка для жінок Юзефа Чернецька. Зібрання стали велелюдними і квартира Ю.Савич виявилася тісною. Тому було знайдене нове приміщення: 2-ох кімнатна квартира по вул. Львівські Діти, 26 (Тургенєва). В цьому приміщенні було 50 сидячих місць. Брати Іван Петраш та Іван Гілевич служили не тільки у Львові, а й в околицях. В цьому ж 1922 році, відбулось перше водне хрещення по вірі, яке здійснив брат Іван Петраш в Грибовичах.

В 1931р. Слов’янський комітет звернувсь до благословенного служителя М.Лютого, який на той час працював на Івано-Франківщині, де заснував цілий ряд церков. Він розпочав активну працю, як серед українців, так і серед поляків. Церква почала рости кількісно і духовно, кожен рік відбувалися хрещення і у 1933р. церква налічувала вже 200 членів. В 1934р. відбулось рукопокладення на дияконське служіння братів А. Широго і Мартиняка – це було перше рукопокладення у Львівській церкві.

В 1934р. М. Лютого знову направляють працювати на Івано-Франківщину. Пресвітером в українську церкву було запрошено брата Левка Жабко-Потаповича. Саме тоді було знайдено нове приміщення для церкви по вул. Краківській.

У 1937р. хрещення приймають 27 душ з обох громад. Це викликало переслідування з боку католиків, багатьох побили. Але не дивлячись на це, під час чергового зібрання, коли приймали нових членів покаялось 100 осіб. Праця пресвітера Л. Жабко – Потаповича принесла особливий успіх у Львові та околицях. Він був пресвітером до 1939 року.

Напередодні II-ї світової війни і у воєнні часи пресвітерами церкви були: А.Ширий, Ю.Гавришкевич, М.Киселик. Війна була великим випробуванням для віруючих, але Бог зберіг Своїх дітей дивним чином. У 1944 р. проходить об’єднання Баптистів, Євангельських Християн, Християн віри Євангельської, зросла кількість членів і служителів, змінився їх національний склад. До 1950 року пресвітером церкви був А.Ширий.

В 1950р. у Львів із Запоріжжя приїжджає Г.Воєвода, якого обирають пресвітером. Він ніс служіння до 1959 р. в досить важких умовах атеїзму і безбожництва. В часи війни богослужіння проходили за адресою: вул. Краківська. З 1946 року по 1951 рік Зібрання проходили за адресою: вул. Радянська. З 1951р. богослужіння переносять у район Левандівки, де воно відбувалося до 1961р. по вул. Широкій.

У цей час особливо зросла боротьба з релігією. Вона не обминула і нашу церкву, і мотивуючи тим, що церква не може бути поруч зі школою, Дім Молитви було відібрано, а церкві запропоновано перейти у Дім Молитви громади адвентистів, яке було малим і тісним для великої баптистської спільноти. Оскільки альтернативи не запропонували, церква змушена була погодитись на це. Адвентистів попередили, якщо вони не приймуть баптистів, у них заберуть Дім Молитви.

У цей важкий час з 1959 року пресвітером церкви стає І.Ф. Корсунь. Він, як Божий служитель, у той важкий час зумів проводити навчання проповідників і, що було особливо важливим, проводив заняття з молоддю, називаючи це підготовкою до хрещення. На цих заняттях багато молодих людей навернулось до Господа і прийняли святе водне хрещення. Йому довелось витримати весь комуністично- атеїстичний напад на церкву. Особливим було хрещення у 1972 році, коли у с. Наварія велика група молоді вступала у завіт з Господом. Атеїстична влада лютувала, для розгону хрещення був посланий цілий загін спецпрацівників. Та Бог допоміг провести хрещення. Після цього декого з братів та сестер заарештували, а окремих побили. Та це була велика перемога, яка заохотила церкву до ще ревнішої праці.

Cлужіння І.Ф. Корсуня продовжувалось до 1975 р. У період до 1990р. служіння очолювали брати Євген Капесь, Василь Гутовський та Степан Пиріг.
У 1990р. Церква провела вибори нового пресвітера, ним став брат Володимир Матвіїв. Це був особливий час, який приніс з собою нові можливості для віруючих людей. Церква почала шукати перспективи отримання під Дім Молитви колишньої лютеранської кірхи по вул. Зелена 11б.

Цей процес почався в 1985р. і був закінчений в 1990р. Особливу участь у ньому приймали пресвітер, брат В. Матвіїв і брат М. Соколовський. Це була важка праця, яка вимагала великих затрат. Бог подарував людей, які внесли перші пожертви – це сім’ї Мороз і Алтухов. Необхідно згадати таких жертводавців як: Об’єднання Східної Канади – брат Іваськів і німецькі церкви міста Бремен, були й інші – всіх їх знає Господь. Дім був посвячений 27 червня 1997 року за участю Заступника Голови ВСО ЄХБ брата В. Матвіїва.

В 1992 році брат В.Матвіїв передав служіння своєму заступникові – брату Ігору Гордійчуку, якого вибрала на це служіння церква. Після переходу церкви в нове приміщення з’явились нові напрямки праці й одразу виникла потреба збудувати Недільну школу і приміщення для адміністрації. Для цього в 1998р. на членському зібрані було вибрано другого пресвітера церкви брата Ковалика Павла, який був рукопокладений в 1999р., і якому було доручено займатись будівництвом Недільної школи.

На даний час церква проходить стадію реорганізації служіння, чимало напрямків потребують нового осмислення, нового бачення. Є потреба в лідерах, які б очолили напрямки багатьох служінь, тому перед обраними наприкінці 2008 р. братами-пресвітерами Ярославом Назаркевичем та Василем Берлінцем стоїть дуже обширне поле праці.

Щоб нам не покладати надії на себе, але на Бога… і на Нього і покладаємось… як допоможете разом і ви молитвою за нас 2 Кор 1.9-11



Адреса: м. Львів,вул. Зелена 11-Б
Телефон: 276-34-25,
097 747 43 90 — секретар Іра
e-mail: lvivcentralbaptist@gmail.com
web: http://www.baptist.lviv.ua/


Аватар користувача
Наш Львів
Модератор
 
Повідомлення: 685
З нами з: 22 травня 2012, 21:53
Звідки: Львів
Facebook Twitter Skype Me™!

Re: Церква Євангельських Християн-Баптистів (Вул.Зелена, 11б

Повідомлення Наш Львів » 20 жовтня 2013, 20:58

Богослужіння відбуваються:

DSC00048.jpg
DSC00043.jpg
DSC00047.jpg


Неділя: з 10:00
та з 18:00
Середа: з 18:00
Аватар користувача
Наш Львів
Модератор
 
Повідомлення: 685
З нами з: 22 травня 2012, 21:53
Звідки: Львів
Facebook Twitter Skype Me™!


Повернутись до Духовне життя

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Якщо Ви помітили неправдиву інформацію, то зв’яжіться з нами для видалення помилки. Ми не несемо відповідальності за неправдиву інформацію, розміщену користувачами.
cron