Довідкові служби Карта міста Схема руху транспорту Розклад руху пасажирських поїздів приміського сполучення Розклад руху міжміських поїздів Міська Рада Обласна Рада Львівська обласна державна адміністрація Прокуратура Управління юстицій Поліція Податкова Управління Безпеки Дорожнього Руху Львівобленерго ЛьвівГаз МНС України у Львівській області Освітній портал Львівщини ЛьвівТеплоЕнерго Державна міграційна служба

Храм Хреста Господнього (вул. Замарстинівська, 9)

Храм Хреста Господнього (вул. Замарстинівська, 9)

Повідомлення Наш Львів » 04 грудня 2014, 15:51

Храм Хреста Господнього

Зображення

Дерев'яна вірменська церква Святого Хреста, що стояла на цьому місці, походила із середини XVI ст. Будівництво нового храму із каменю і цегли розпочато у 1629 році коштом вірменського купця Сагака Аґопсовича і завершено у 1630-х роках. При храмі знаходились муровані будівлі жіночого монастиря вірменських василіянок. Після сутичок із вірменами-уніатами монахині оселились у Язлівці і Кам'янці-Подільському. 1655 року свинцеву бляху з даху було знято для виплати контрибуції містом, яке перебувало в облозі військ Хмельницького. Частина монахинь у 1680 році повернулась і осіла при катедральному вірменському соборі, заснувавши монастир на бенедиктинському уставі. 1671 вірменський архієпископ Торосевич віддав частину монастиря театинцям, які за його ініціативою прибули з Риму і створили тут папську колегію для навчання вірменської молоді. 1681 року монастир був переданий остаточно. Кількість учнів колегії збільшувалась і театинці розпочали будівництво нового приміщення під Високим замком. По переселенню до нової будівлі, монастир при церкві Св. Хреста продано отцям місіонерам. 1744 року вони зайнялись розбудовою монастиря за проектом Бернарда Меретина. 1769 року місіонери зайняли і храм, вимінявши його на костел св. Войцеха, що поблизу Високого замку.
1782 року монастир місіонерів скасовано австрійською владою. У реквізованих приміщеннях влаштовано військовий шпиталь, а пізніше — гарнізонну в'язницю. Церква слугувала як каплиця для ув'язнених. Через деякий час монастир перетворено на казарми. Після того, як поруч було збудовано новий казарменний корпус (нині Замарстинівська, 7), тут розмістився військовий суд із власною в'язницею. У 1939—1941 роках тут діяла в'язниця НКВС. Після Другої світової війни приміщення займало пожежне училище. Нині храм і колишній монастирський комплекс належить Університету внутрішніх справ. Церква використовується почергово для богослужінь греко-католицькою та православною громадами.

Порядок Богослужінь:
Неділя і святкові дні 9:00, 11:30
Субота - за упокій 9:00


Адреса: Львів, вулиця Замарстинівська, 9

Аватар користувача
Наш Львів
Модератор
 
Повідомлення: 693
З нами з: 22 травня 2012, 21:53
Звідки: Львів
Facebook Twitter Skype Me™!

Повернутись до Духовне життя

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Якщо Ви помітили неправдиву інформацію, то зв’яжіться з нами для видалення помилки. Ми не несемо відповідальності за неправдиву інформацію, розміщену користувачами.
cron