Довідкові служби Карта міста Схема руху транспорту Розклад руху пасажирських поїздів приміського сполучення Розклад руху міжміських поїздів Міська Рада Обласна Рада Львівська обласна державна адміністрація Прокуратура Управління юстицій Поліція Податкова Управління Безпеки Дорожнього Руху Львівобленерго ЛьвівГаз МНС України у Львівській області Освітній портал Львівщини ЛьвівТеплоЕнерго Державна міграційна служба

Парк "Знесіння"

Парк "Знесіння"

Повідомлення Наш Львів » 01 січня 2015, 18:11

ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
Регіональний ландшафтний парк "Знесіння"
Парк в серці Львова

Зображення

Регіональний ландшафтний парк “Знесіння” створений у 1993 р. на площі 312 га, куди увійшли Шевченківський гай та порожні території, що залишились від колишніх кар’єрів (колишній “Цісарський ліс” або Кайзервальд). Парк має декілька входів, найближчий з яких – з боку Високого Замку та вулиці Кривоноса, де праворуч підіймається гора Лева – найвища точка парку “Знесіння” (389 м.). Гора Лева – геологічна пам’ятка природи. Тут 20-25 млн. років тому було море, про що свідчать сучасні виходи вапняків, утворені черепашками давно вимерлих молюсків. Поряд є ще одна геологічна пам’ятка природи – гора Стефана. Панорама великого кар’єру добре оглядається з боку залісненого узгір’я Шевченківського гаю, особливо з вершини гірськолижного спуску спорткомплексу “Динамо”. Звідси ж видніється зелений острівок Старого Знесіння з надзвичайно мальовничою церквою Вознесіння Господнього, що побудована в романо – готичному стилі. На північ, за залізницею, здіймається гора Баба.
Назва місцевості Знесіння пов’язана із поселенням, яке існувало тут в Х столітті, що згодом перемістилось під західні схили Високого замку, а більшу частину старого поселення «знесли», і за місцевістю збереглася назва Знесіння. У східній частині парку є ще одна надзвичайно цікава гора – Хомець (306 м) – унікальна пам’ятка степової рослинності, де ростуть сон-трава, дев’ясил, полин, льон. У найвищій частині парку, на вершині розлогої Зміїної гори, розташувалося Світовидове поле, де в VІІ – Х ст. було капище верховного бога давніх слов’ян Світовида. З часів Першої світової війни на цвинтарі Старого Знесіння збереглася єдина у Львові незнищена могила Українських Січових Стрільців. На місці колишніх кар’єрів зараз створені водойми.
Регіональний ландшафтний парк “Знесіння” призначений для збереження і відновлення унікального природно-історичного середовища гряди Знесіння і територій давніх поселень Знесіння та Кривчиць.

План.jpg

Регіональний ландшафтний парк „Знесіння”
вул. Новознесенська, 32, Львів, 79024
тел. +38(032) 297-53-56
тел/факс +38(032) 291-75-27
ел.пошта: parkzne@gmail.com, park-zne1@city-adm.lviv.ua

Інформаційно-освітній центр парку “Знесіння”:
вул. Олекси Довбуша, 24, Львів, 79008
тел. +38(032) 297-50-48

"Гаряча лінія" регіонального ландшафтного парку „Знесіння”
+38-093-940-85-45 „Лайф”
+38-097-299-40-04 „Київстар”

http://park-znesinnya.lviv.ua/

Зображення
Аватар користувача
Наш Львів
Модератор
 
Повідомлення: 685
З нами з: 22 травня 2012, 21:53
Звідки: Львів
Facebook Twitter Skype Me™!

Re: Парк "Знесіння"

Повідомлення Наш Львів » 01 січня 2015, 18:40

Зображення

«Маршрут здоров’я» - це промаркований маршрут протяжністю 2 км, призначений для велопрогулянок. Він розрахований на людей з різним рівнем фізичної підготовки, таким чином, ним зможуть скористатися і дорослі, і діти. Вздовж маршруту будуть нанесені позначки, що визначатимуть напрямок руху, а на території парку встановлено інформаційні стенди з картою маршруту. Місце знаходження «Маршруту здоров’я» обрано невипадково. Паркова зона віддалена від дороги, що забезпечує майже повну відсутність автотранспорту та загазованого повітря. Маршрут проходить через оглядові майданчики, які відкривають панораму міста, Святовидове язичницьке капище та інші цікаві місця, що також позначені на інфостендах.

1. Оглядовий майданчик 1
2. Оглядовий майданчик 2
3. Скульптури на мотиви творів Т.Шевченко
4. Дорога до Шевченківського гаю
5. Спортивний майданчик
6. Святовидове язичницьке капище
7. Лижна траса "Динамо"
8. Дитячий майданчик
9. Пейнбольний майданчик
Аватар користувача
Наш Львів
Модератор
 
Повідомлення: 685
З нами з: 22 травня 2012, 21:53
Звідки: Львів
Facebook Twitter Skype Me™!

Re: Парк "Знесіння"

Повідомлення KVV » 01 січня 2015, 20:21

Скульптури на мотиви творів Т.Г. Шевченко

Зображення
DSC00008.JPG
DSC00589.JPG
DSC00590.JPG
DSC00592.JPG

DSC00594.JPG
DSC00593.JPG
DSC00598.JPG
Аватар користувача
KVV
Модератор
 
Повідомлення: 171
З нами з: 04 червня 2012, 20:50
Skype Me™!

Re: Парк "Знесіння"

Повідомлення KVV » 18 квітня 2015, 14:34

Зображення
Піскова гора на початку XX століття.jpg
фото поч. XX століття.jpg
1930 – 1931.jpg
1925.jpg

Гора князя Лева, Піскова, Кальварія, Лиса …, віками збирав назви один з пагорбів Давидівського пасма ( частини Подільської височини ), пам’ятка природи місцевого значення.
Складений із пісковика, піску ( звідси одна з назв – Піскова гора ), скельних порід пагорб має висоту 388 метрів над рівнем моря. Невисокі скелі, стрімкі схили прикрашають гору з західного та північного боків. Гора незаліснена, лише невеликі деревця і кущі з південного боку …
Знаходиться Лиса гора між сусідньою, Замковою горою та Кайзервальдом, а точніше між вулицями Театинська і св. Войцеха ( нині вул. М. Кривоноса та О. Довбуша ).
Саме тут від XIII ст. височів один з замків князя Лева Даниловича, зруйнований поляками у 1340 році.
Одна з перших згадок про височину – зображення і підпис на гравюрі А. Гогенберга початку XVII століття – ” гора Стефана, загально звана Левовою “. Насправді, так мав називатись невеликий пагорб над Стрільницею, звідкі розмежовували львівські землі, хитрі міщани поміняли назви височин, аби збільшити свої володіння.
Віддавна на горі розробляли кар’єри з піском та каменем для потреб міста, що постійно будувалось. Століття використання почали руйнувати гору. Завдяки протестам історика Ісидора Шараневича видобуток було припинено …
Не одне покоління львів’ян було переконаним – гора Лева улюблене місце нечисті : на ії вершині провадять свої шабаші відьми, чарівниці та чорти. Одна з легенд оповідає, що нечиста сила злітається на гору опівночі, промовляються заклинання і з’являється сам диявол …
Інша легенда стверджує, що у XVII столітті у підніжжя гори було розбито циганський табір, але неприязнь місцевих мешканців змусила їх полишити місцину. По собі цигани залишили криницю. Через певний час у ній втопився юнак, як казали від нещасного кохання … З тих пір почала вабити до себе циганська криниця, один за одним вкорочували собі віку городяни … Громада вирішує закопати небезпечне місце.
Звісно, живилися легенди і від реалій цієї місцини, про які повідомляли історики, хроністи, преса. Це числені трагедії при обвалах на піскових кар’єрах, байки довкола старого холерного цвинтаря на місці костелу св. Войцеха, козацькі могили часів Хмельниччини …
Але легенди з’являлись і у нові часи …
Одну з них фіксує у своїх ” Проходах …” ( 1932 р.) видатний історик Іван Крип’якевич. Один з часописів Львова, у 1925 році, зазначає, 11 березня, в страшну негоду, буревій, перехожий побачив як зірвалась з гори піскова брила. На місці тому з’явився образ лицаря, у панцирі і при зброї. З ’ява стояла нерухомо, із наступним поривом вітру зникла …
Продовжують жити легенди про Лису гору і у наші з Вами дні …

Джерело
Аватар користувача
KVV
Модератор
 
Повідомлення: 171
З нами з: 04 червня 2012, 20:50
Skype Me™!

Re: Парк "Знесіння"

Повідомлення Наш Львів » 02 березня 2016, 15:18

В 2016 році на розвиток Регіонального ландшафтного парку «Знесіння» з бюджету розвитку міста виділено понад 2 млн грн. Кошти будуть використані на реалізацію низки важливих проектів: будівництво велосипедної доріжки з тротуаром, облаштування зовнішнього освітлення, виконання проекту Візит-центру Парку на базі існуючого інформаційно-освітнього центру, що на вул. Довбуша,24, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Також планується приступити до виконання проектів з благоустрою озера та виноградників. На початок травня планується відкриття Мотузкового парку в районі Чернечої Гори (біля дитячого майданчику). Виконання здійснюється за кошти інвестора.

На початку 2016 року до розвитку парку приєдналися учасники Lviv Young Project.
На будівництво велодоріжки з тротуаром буде витрачено 750 тис. грн. Проектні роботи вже завершені, а сам проект буде реалізовано найближчим часом. Загальний кілометраж обладнаної велодоріжки становитиме близько 300 метрів і цей маршрут пролягатиме в районі вул. Чернеча Гора (район центральної алеї) до залізниці (до Професорської колонії).

Освітлення в парку планується завершити впродовж року; проектні роботи вже виконано. На реалізацію проекту буде витрачено близько 1,2 млн грн. Освітлення буде облаштовано на таких ділянках паркової зони: з вул. Опришківської (від Високого Замку) до вул. Олекси Довбуша (біля гори Лева) до вул. Липківського; по всій ділянці вул. Чернеча Гора; на вул. Харківській і до залізниці; з вул. Барвінських до вул. Лисенка. Загалом, буде встановлено 86 опор, протяжність освітлених доріг парку складе 3 км.

Проект візит-центру складається з багатофункціонального соціокультурного осередку, що заплановано реалізувати на території діючого інформаційно-освітнього центру парку, що на вул. Довбуша, 24. Проектні роботи будуть виконані впродовж наступних двох місяців. Візит-центр міститиме великий конгрес-хол, конференц-зали, офісні приміщення, кафе/ресторан, хостел/готель, оглядовий майданчик. Сама будівля матиме сучасну стильну архітектуру та дах, який можна буде експлуатувати для різноманітних заходів на відкритому повітрі.

Мотузковий парк буде реалізовано у співпраці з приватною компанією-інвестором. Запроектована ця атракція на вул. Чернеча Гора, неподалік дитячого майданчика. Мотузковий парк прийме перших відвідувачів вже у травні цього року.
Проект винограднику стартував в 2015 році з ініціативи міжнародних волонтерів. За планом, проектні роботи заплановано виконати у другій половині2016 року. На даному етапі відбувається розрахунок кошторису.

Озеро – одне з найгарніших місць відпочинку в парку, але зараз воно перебуває в досить занедбаному стані. Виконання проектних робіт з благоустрою озера також планується на другу половину 2016 року. Проект буде включати: очищення самого озера, впорядкування території навколо, будівництво сучасних альтанок, волейбольної площадки та благоустрій зони відпочинку. Вартість проекту буде уточнена додатково при детальних розрахунках.

Співпраця з Lviv Young Project
На початку 2016 року до розвитку парку приєдналася команда небайдужих містян, які прагнуть позитивних змін та яким не байдужа доля парку. Молоді ентузіасти вже працюють над низкою проектів, зокрема, це розробка туристичних маршрутів та облаштування на території лавок, налагодження системи комунікації з відвідувачами – через навігаційну систему та інформаційну кампанію в інтернеті, а також створення логотипу та брендбуку парку для кращої ідентифікації та побудови позитивного іміджу.
Керівництво парку «Знесіння» та команда Lviv Young Project переконані, що реалізація вказаних проектів зробить парк більш відвідуваним і комфортним для львів’ян та гостей міста.

Lviv Young Project – програма молодіжних соціальний проектів при Львівській міській раді, частина програми стажування «Перший кар’єрний крок» . «Lviv Young Project» – це не тільки програма молодіжних проектів, яка забезпечує формування та професійний супровід студентських робочих груп, громадсько-активної молоді міста, а, першочергово, - це платформа, яка надає можливість реалізації студентських проектів спільно з органами місцевого самоврядування.

Джерело: galinfo.com.ua
Аватар користувача
Наш Львів
Модератор
 
Повідомлення: 685
З нами з: 22 травня 2012, 21:53
Звідки: Львів
Facebook Twitter Skype Me™!


Повернутись до Різне

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Якщо Ви помітили неправдиву інформацію, то зв’яжіться з нами для видалення помилки. Ми не несемо відповідальності за неправдиву інформацію, розміщену користувачами.
cron