Цінності аптек "D.S.": якість, фаховість та доброчинність
Фармація Львова має цікаву стародавню історію. Впродовж багатьох століть львівські аптеки були важливою частиною життя міста, однією з його особливостей ще до появи таких "львівських візитівок", як кава чи шоколад.
Відновлення старовинного вигляду однієї із найстаріших львівських аптек - «Під Угорською короною» - має вагоме значення для соціокультурного розвитку нашого міста, збереження його історичної спадщини, розвитку фармацевтичної та туристичної інфраструктури Львова.
Аптека «Під Угорською короною» (пл. Соборна, 1), була заснована у 1772 році на колишній Бернардинській площі Александром Лоншан де Бер’є – одним з представників знаної львівської родини французьких емігрантів. Документів про початкову діяльність аптеки не знайдено.
У 1871 році аптеку купив Якуб Піпес-Поратинський (1846-1904), який походив з родини лікарів, свого часу працював у аптеці «Під Срібним орлом», брав участь в організації Галицького Товариства аптекарів у Львові і є автором його статуту.
Триповерховий будинок, в якому аптека знаходиться сьогодні, збудовано у 1902 році (архітектор Кароль Боублік) у стилі необарокко з елементами рококо. Акцентуючи на існуванні аптеки на тому самому місці, на фасаді вміщено напис – «Рік заснування 1772». В аптеці встановлено стильні необарокові меблі з дерев’яною різьбою, металевими решітками та монохромними шибами з ліліями. Майстерно виконані антресолі та грати балюстради, вхід прикрашений ажурним ковпаком. На жаль, не збережено оригінальної вітрини аптеки. На ній спеціальними кислотами були витравлені зображення корони Святого Стефана – короля і покровителя Угорщини (що відповідало назві аптеки), а також вражаючої краси лілій і гірлянд. За вітриною навіть не розміщували товарів – вона була справжньою окрасою закладу.
Тут виготовляли галенові препарати, суміші рослинного походження, лікувальні вина, косметику: «Крем східної краси», «Султанна», «Целесте», крем проти відмороження, одеколон, рисову пудру, а також ліки за рецептами відомого тоді лікаря, професора Адама Чижевича (1875-1910).
Власник аптеки Якуб Піпес-Поратинський також займався розвитком курорту Моршин, за що мав певні преференції на моршинські мінеральну воду, гірку сіль, брикетовану торф’яну грязь. Докладно про лікувальні властивості мінеральних продуктів клієнти могли довідатися зі сторінок щомісячного вісника «Кур’єр аптекарський». Аптека належала родині Поратинських до 1941 року.
Відкриття оновленої аптеки, що працюватиме у складі мережі "D.S.", відбулося наприкінці травня 2012 року.
Інтерактивний музей «Таємна Аптека» Виробляємо позитивні емоції та таємні пігулки від поширених проблем
Історія цього незвичного музею розпочалася у 2012 році, коли в одній із найстаріших львівських аптек «Під Угорською короною», що на площі Соборній, 1, під час проведення будівельно-відновлювальних робіт було "знайдено" таємний вхід у підземелля. Тут "виявили" давню фармацевтичну лабораторію, у якій таємний аптекар досі "варить" мило для хабарників і "виготовляє" піґулки для щастя.
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей
Якщо Ви помітили неправдиву інформацію, то зв’яжіться з нами для видалення помилки. Ми не несемо відповідальності за неправдиву інформацію, розміщену користувачами.