Львівський обласний Будинок вчителя
Керівник: Парубій Володимир Іванович
Історична довідка
Колишній палац Бєльських. Дата побудови невідома, перебудовано Архітектором Іваном Багенським, 1923р.
Перед війною тут містилася Львівська організація Спілки письменників України. Зараз - Будинок вчителя. При ньому працює педагогічний музей. Від 1958 року тут ставлять вистави польського народного театру у Львові.
Про діяльність
Будинок учителя протягом останніх років є місцем зосередження педагогічної думки, передового досвіду, нетрадиційних підходів до навчання та виховання.
Робота чотирьох відділів Будинку вчителя (відділ народознавства, музейний відділ, відділ інформації та зв’язків з громадським організаціями, відділ педагогічних знань та інноваційних технологій у педагогічному процесі) спрямована на підвищення фахового рівня вчителя, розширення та оновлення його методичних знань, громадянському становленню освітян Львівщини, формуванню національного світогляду.
До заходів, які проводить Будинок учителя, залучаються визначні науковці, митці: академіки, доктори і кандидати наук, відомі письменники, народні і заслужені артисти Львівських театрів, філармонії, консерваторії, Заслужені вчителі України, відомі громадські діячі.
Особливу увагу колектив Будинку приділяє роботі з відновлення історичної пам’яті, національно-патріотичного виховання, перспектив розвитку країни. Цьому слугують постійно діючий дискусійний клуб «Україна: історія, сучасність, майбутнє», педагогічні читання «Жінки в історії України»,тощо.
Серед першочергових завдань – утвердження і розвиток української мови та літератури, протидія русифікації. Успішно діє лекторій «Мова і суспільство», педагогічний семінар для вчителі української мови та літератури, педагогічні читання, участь у Міжнародному конкурсі з української мови ім. Петра Яцика, обласні конкурси серед освітян на краще виконання поезій Т.Шевченка, І.Франка, Лесі Українки, Л.Костенко та ін.
Постійно вдосконалюються форми і методи роботи щодо підвищення професійного рівня освітян, поглиблення їх методичних знань. З цією метою регулярно проводиться презентація нових типів шкіл, організовуються науково-практичні конференції, читаються лекції на тему інноваційних технологій та нестандартних прийомів у педагогічному процесі. Аналізується передовий педагогічний досвід під час «Освітянських діалогів», постійно діючого семінару «Презентація досвіду використання інформаційно-комунікативних технологій у педагогічному процесі», нових методичних розробок в рамках «Програми розвитку освіти Львівщини на 2009 – 2012 рр.». Поновлює роботу Асоціація батьківської громадськості загальноосвітніх закладів.
Долучаються освітяни до кращих надбань української культури і мистецтва під час заходів в рамках «Мистецької вітальні», де вони мають змогу зустрічатися з провідними письменниками, акторами, художниками, творчою інтелігенцією. Масовим став обласний фестиваль-конкурс «Співоча освітянська родина», що стали вже традиційними. Проводяться презентації нових книжок українських письменників.
Користуються популярністю серед вчителів регулярні огляди-виставки освітян Львівщини «Писанковий розмай», «Мамина світлиця», «Різдвяна свічка», які разом з постійно діючим семінаром українського народознавства утверджують народні звичаї і обряди, допомагають зберігати і розвивати національні традиції.
Колектив бере участь у Всеукраїнській акції «Дай руку, першокласнику!»
У Будинку вчителя діють художні колективи, гуртки. Зокрема тут успішно працюють два Народні колективи: хорова капела вчителів «Заграва», єдиний в Україні Польський Народний театр.
Народна хорова капела працює у Львівському обласному Будинку вчителя з 1956 року, даючи концерти в області та за її межами. Хор здійснив поїздки по Україні, Росії, Білорусії, Польщі, Прибалтиці, Угорщині. За цей період капела виконала понад 500 пісень української класики. Колектив є неодноразовим лауреатом та дипломантом всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів. Сьогодні колектив очолюють досвідчені педагоги і диригенти Кобильчак Вікторія та Куник Ольга.
Польський театр об’єднує професійних письменників, акторів, музикантів, хореографів і має на своєму рахунку близько 60 прем’єр та більше ніж 900 виступів. Багато гастролює по Україні та за кордоном – у Польщі, Англії, Норвегії, Швеції та інших країнах Європи. Серед акторів театру більшість є заслуженими діячами польської культури.
79000 Львів, вул. Коперника, 42
Телефон: +380(32)2720585, +380(32)2612337
E-mail: office@lobu.lviv.ua
Cайт: http://www.lobu.lviv.ua