Львівський державний університет внутрішніх справ
Львівський державний університет внутрішніх справ – один із провідних вищих навчальних закладів МВС України. Його літочислення розпочалось з листопада 1939 року, коли у Львові було засновано школу міліції. З часом на її базі постала спеціальна середня школа міліції, училище внутрішніх справ, інститут.
У грудні 2005 року інститут було реформовано у Львівський державний університет внутрішніх справ – багатопрофільний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації.
На даний час університет надає освітні послуги щодо підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів:
- «магістр», за спеціальностями «Правознавство», «Психологія», «Практична психологія», «Управління фінансово-економічною безпекою», «Менеджмент організацій та адміністрування»;
- «спеціаліст», за спеціальностями «Правознавство», «Менеджмент організацій та адміністрування»;
- «бакалавр», за напрямами підготовки «Правознавство», «Правоохоронна діяльність», «Психологія», «Практична психологія», «Менеджмент», «Фінанси і кредит», «Облік і аудит».
ЛьвДУВС також надає послуги із підготовки громадян України до вступу у вищі навчальні заклади України, підвищення кваліфікації працівників органів внутрішніх справ України за акредитованим напрямом «Право», початкову підготовку за професією «Міліціонер» тощо.
Інфраструктура університету розташована на шести територіях у містах Львові та Івано-Франківську, у Львівській та Івано-Франківській областях.
В університеті функціонують факультети з підготовки фахівців для підрозділів слідства; з підготовки фахівців для підрозділів кримінальної міліції; з підготовки фахівців для підрозділів кадрового забезпечення та міліції громадської безпеки; прикарпатський факультет; інститут післядипломної освіти та заочного навчання, до складу якого входять факультет заочного навчання працівників органів внутрішніх справ та факультет заочного навчання цивільних осіб; навчально-тренувальні центри «Верещиця» та «Лисець»; курси спеціалізації та підвищення кваліфікації; навчально-науковий інститут права, психології та економіки, до складу якого входять юридичний факультет, економічний факультет та факультет психології – на яких загалом навчаються понад сім тисяч курсантів, слухачів та студентів.
Навчально-виховний процес забезпечує 31 кафедра. Серед висококваліфікованих науково-педагогічних працівників університету – дванадцять академіків, близько чотирьох десятків докторів та 252 кандидати наук, сім заслужених юристів України, два майстри спорту міжнародного класу, два заслужені майстри спорту України та 16 майстрів спорту України.
В університеті функціонують ад’юнктура та аспірантура, діють спеціалізовані вчені ради із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора та кандидата юридичних наук, а також кандидата економічних наук.
Апробація науково-дослідницької діяльності науково-педагогічних працівників, курсантів і студентів здійснюється у «Науковому віснику Львівського державного університету внутрішніх справ» (три серії – юридична, економічна і психологічна), «Економіко-правовому часописі», а також під час проведення різного рівня наукових та науково-практичних заходів.
Університет співпрацює з Фондом Ганса Зайделя та Місією Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні, а також з навчальними закладами ряду зарубіжних країн, зокрема Республіки Польща (Вища школа поліції у м. Щитно; Університет імені Марії Кюрі-Склодовської в м. Любліні; Факультет права, канонічного права і адміністрації Люблінського католицького університету імені Івана Павла ІІ; Вища школа права і адміністрації в м. Перемишлі; Вища економічна школа в м. Перемишлі), Республіки Сербія (Академія криміналістики і поліцейської освіти), Республіки Сербська Федерації Боснія і Герцеговина (Вища школа внутрішніх справ), Республіки Білорусь (Академія Міністерства внутрішніх справ Республіки Білорусь), Республіки Молдова (Академія «Штефан чел Маре»), Республіки Таджикистан (Академія МВС Республіки Таджикистан). У рамках цієї співпраці проводяться обміни делегаціями з метою вивчення досвіду підготовки фахівців для силових структур.
У складі університету та Львівської правничої гімназії функціонує навчально-науковий комплекс «Аргумент права».
Поряд із навчальною та науково-дослідною роботою в університеті проводиться культурно-просвітницька діяльність. Працює університет культури із секціями історико-патріотичного виховання, сучасної української мови, культури і мистецтва, економічних дисциплін, права; студії – музична, народного танцю, художнього слова, бойових мистецтв; клуби – фізичної культури, КВН.
Значну просвітницьку роботу проводить музей історії навчального закладу та органів внутрішніх справ Львівщини – єдиний з подібних культосвітніх закладів серед ВНЗ МВС України, якому у 2000 році присвоєно звання «Народний музей».
На території навчального закладу (м. Львів, вул. Замарстинівська, 9) на благодійні внески колективу університету відновлено та функціонує християнський храм Воздвиження Чесного Хреста Господнього. У 2008 році освячено храм, який знаходиться на території університету (м. Львів, вул. Кривоноса, 1), у якому функціонує музей сакрального мистецтва Львівської архієпархії УГКЦ. Священики храмів проводять бесіди з курсантами та студентами на морально-етичні теми, беруть участь в урочистих заходах, які відбуваються в навчальному закладі.
Колектив університету реалізовує загальноєвропейські концептуальні підходи до вдосконалення підготовки висококваліфікованих фахівців, сповідуючи сучасні загальнонаціональні пріоритети у діяльності вищої школи щодо розбудови громадянського суспільства та правової держави в Україні.
Україна, 79007,
м. Львів, вул. Городоцька, 26.
(032) 233-11-19
(032) 258-63-25
(032) 255-35-35
http://lvduvs.edu.ua/