Фонтан з фігурою Матері Божої
(пл. Адама Міцкевича)
Фігура Божої Матері є особливим духовним місцем для львів’ян і несе в собі спогади про ті часи, коли наше місто було значно меншим, а Полтва була повноцінною рікою та розподіляючись на два рукави утворювала невеликий острів Марійний, де і була встановлена перша каплиця Божої Матері.
Але прогрес не шкодує ніяких природніх творінь, і людям доводиться нищити природу заради чогось нового. Так з середини XIX століття Полтву почали поступово пускати під землю, і якраз на місці Марійного острова під час земельних робіт вдарило потужне джерело, завдяки якому вирішили збудувати криницю з тесаного каменю.
А у 1862 році графиня Северина, дружина багатого графа Бадені вирішила прикрасити джерело, і купила у Мюнхені гарну і величну фігуру Богоматері, виготовлену з білого мармуру та встановила її на місці підземного джерела. Таким чином графиня своїм вчинком назавжди залишила добру згадку про себе. Після цього площа, яка мала назву площі Фердинанда — на честь намісника Галичини, стала називатися Марійською.
У 1904 році була спроба пересунути фігуру Богородиці на користь пам’ятника Адаму Міцкевичу, але природні особливості грунту не дозволили цього зробити, і Богородиця залишилась стояти на своєму місці.
У 1950 році фігуру Богоматері зняли і перенесли спочатку до каплиці Боїмів, а потім до церкви Святого Андрія, де вона зберігається і сьогодні. На її місці встановили добре відомий львів’яним фонтан з міфологічними морськими потворами. І нарешті у 1997 році копія скульптури Матері Божої повернулася на своє місце і продовжує надалі бути окрасою і захисницею Львова. Цікаво, що сучасна фігура повернута в сторону вулиці Коперніка, а оригінальна скульптура була розвернута в протилежну сторону.