Стрийський парк — один з найкращих та найдавніших парків Львова, гордість жителів міста, а також є пам'яткою садово-паркового мистецтва національного значення, і знаходиться у місцевості Софіївка Галицького району.
Стрийський парк був збудований за проектом відомого архітектора, інженера міських плантацій Арнольда Рьорінґа. Створили таку перлину у 1879 році на території колишнього, так званого «першого», Стрийського кладовища закритого у 1823 році.
І одразуж у 1879 році розпочато облаштування парку за ініціативою міського радника Станіслава Немчиновського, а саме: висадили 40 000 дерев - смереки, клени, явори, екзотичні породи, такі, як червоний дуб, тюльпанне дерево, червонолистий бук, гінкго, японський бузок тощо.
А у червні 1895 році відкрили пам'ятник Яну Кілінському — одному з учасників повстання під проводом Тадеуша Костюшка. Так як місцем спорудження було призначено парк, то і назвали парк на честь Кілінського. Однак назва «Парк Кілінського» не прижилася, а назва «Стрийський парк» виявилася більш популярною та пройшла випробовування часом.
В той час парковою територією була лише нижня частина сучасного парку. Верхня була пустирем. На ній, у 1894 році була проведена Вистава Крайова, до якої були збудовані численні виставкові павільйони. До цієї події у Львові було підведено трамвайну колію, по якій пустили електричний трамвай. А з 1922 року до початку Другої світової війни в парку працювала виставка-ярмарок «Східні торги», до якої підвели вузькоколійні залізничні шляхи для доставки вантажів і пасажирів від станції Персенківка.
У 1951 році вузькоколійні шляхи, що використовувалися для обслуговування «Східних торгів» частково розібрали, а частково використали для створення Львівської дитячої залізниці. На сьогодні дитяча залізниця проводить виховну й освітню діяльність для всіх охочих дітей віком від 12 до 16 років. Львівська дитяча залізниця працює з травня по вересень. У літні місяці рух здійснюється по середах, суботах, неділях та святкових днях; у травні та вересні лише по неділях та святкових днях. У разі несприятливих погодних умов рух може скасовуватись. Станом на 2011 рік у вихідні дні за розкладом є 8 рейсів, по середах 6 рейсів.
Сьогодні відпочиваючи саме тут , Ви можете прогулятися вздовж озера, погодувати лебедів, побачити диких качок та біля 200 видів рідкісних дерев і рослин, відвідати оранжерею, поблукати загадковими алеями парку, здивуватись штучно створеним замковим руїнам.
Сучасний парк становить займає понад 52 гектари і складається з трьох ландшафтних частин: зони нижніх партерів, лісопаркової зони, верхньої тераси (де проводились Східні Торги). Також Ви зможете помилуватися відреставрованим фонтаном «Івасик-телесик», що розташований біля ресторану Delice.
ЛКП «Зелений Львів»
Львівське комунальне підприємство «Зелений Львів» створено для удосконалення структури управління зеленим господарством області на самостійному господарському розрахунку як провідної організації з озеленення м. Львова.
Підприємство здійснювало догляд за зеленими насадженнями загального користування на площі 1 тис. 765 га.
79020, Львів, вул. Варшавська, 49
+38 (032) 252-29-03
+38 (050) 371-16-88
zelenyilviv@gmail.com